Mesterséges tudat-holomátrixok létrehozásának vizsgálata
A tudat-holomátrix elv, azaz a fizikai információ tudatos érzékelésének és intelligens feldolgozásának metamatematikai leírása lehetőséget kínál az elvet hasznosító mesterséges tudat- és tudás-rendszerek létrehozására. Hiszen, ahogy arra a Nobel-díjas fizikus, Richard Feynman is rávilágított: “csak akkor mondhatjuk, hogy valamit teljesen megértettünk, ha mesterségesen is képesek vagyunk azt reprodukálni”.
Az MI kutatásban betöltött forradalmi szerepén túl a tudat-holomátrixok mesterséges előállítási lehetőségének vizsgálata kezünkbe adhatja az emberi idegrendszer működési hatékonyságának természetes feljavítási módszerét. Ez pedig olyan forradalmian új oktatás-módszerek létrehozásában ölthet formát, aminek keretében az emberi intelligencia visszalejtésével megalkotásra kerülő emberi tudat-holomátrix segítségével az ember alkotta összes tudás és megismerési rendszer olymódon válik újraszerkeszthetővé, hogy az teljesen összhangba kerüljön az emberi idegrendszer természetes kognitív folyamataival.
Neumann Jánosnak az emberi agy és a számítógépek működési hasonlóságáról folytatott okfejtését szabadon továbbgondolva kijelenhetjük, hogy a matematika oktatásában megfigyelhető sikertelenség kulcsa valószínűleg abban keresendő, hogy az emberi agy, mint számítógép, vélhetően más típusú algebrát használ az értelmi folyamatok végrehajtásánál. Éppen ezért, amíg ezt a folyamatot és algebrát pontosan nem ismerjük, addig a tananyag, mint utasításkészlet sem lehet vele tökéletes összhangban.
Ezzel az MI kutatást nem az intelligens funkciók mesterséges vagy gépi utánzására és más hordozóközegekbe történő átvitelére használnánk – ahogy az a transzhumanizmus irányelveiben is tükröződik –, hanem az emberi tudatosság és intelligencia kiaknázatlan területeinek és lehetőségeinek feltérképezésére, aktivizálására. Így az emberi intelligencia és tudatosság továbbfejlődését a biológiai kereteken belül, az emberi létezés természetének felhasználásával valósíthatjuk meg.