A mátrixlogika segítségével megadható kognitív- vagy tudat-holomátrix, mint logikai membrán metamatematikájának a topologikus kvantálással és az intelligens mátrixpolinomokkal való leírása rávilágít az ilyen rendszerek és a fizika által feltárt kvantumterek, illetve a kvantumvákuum közötti szoros kapcsolatra.

Ezt a szoros kapcsolatot a mátrixlogika komplementaritási elve a következőképp fejezi ki: “minden keltő és megszüntető operátort használó, jól definiált kvantumelmélet logikai kalkulussá alakítható. S ugyanígy, minden kovariáns logikaelmélet keltő és megszüntető operátorokkal kifejezett kvantumtér elméletekké alakítható”.

Ennek az elvnek a fényében az egész univerzum és a benne található összes összetett rendszer a közöttük EPR hálózati kapcsolatot szolgáló kvantumvákuummal együtt egy gigantikus kvantumtér-számítógép hálózatként is értelmezhető. Eme univerzális kvantumtér-számítási hálózat és az emberi agy, illetve fiziológia, mint hálózati processzáló elem kapcsolata és kölcsönhatása feltárhatja előttünk a kvantum-számítógépeknél is fejlettebb és univerzálisabb kvantumtér-számítógépek mesterséges megalkotási elvét.

Ez pedig a hologramelvvel együtt elénk tárhatja az emberi agy vagy bármilyen fizikai rendszer kvantum-holografikus megszerkesztésének vagy reprodukciójának lehetséges megvalósítását, ami az emberi tudás és evolúció csúcsát is képezné. Ennek technológiába való átültetése mesterséges holografikus tapasztalati terek programozott létrehozását teheti elérhetővé.