Biotechnológiai MI kutató asszisztens fejlesztése mélytanulásos rendszer felhasználásával, melynek betanításához a biotechnológiai csoport információ és tudásbázisát használjuk.

Napjaink MI fejlesztéseiben egyre elterjedtebb alkalmazásnak örvendnek az úgynevezett mélytanulásos, azaz a kettőnél több rétegű neurális hálózati rendszerek. Ezek megfelelő mennyiségű tanítói adathalmaz és tudásbázis esetén kellő intelligenciával képesek a betanult folyamat reprodukciójára. Mára már több, ezen a módszeren alapuló szakértői rendszert alkottak pl. hangfelismerő, szövegértelmező, nyelv felismerő, orvos diagnosztikai és sakkozó gép rendszereket.

A biotechnológiában, különösképpen a rohamléptekkel fejlődő genetikai kutatásoknál jelentkező adat- és tudásmennyiség mértéke kellőképpen gazdag ahhoz, hogy egy mélytanulásos rendszer alkalmazásával létrehozzunk egy MI vagy gépi kutatási asszisztenst. Ez tovább gyorsítja a kutatásokat és a vizsgálati eljárásokat, illetve azok pontosságát. Az intelligencia elméleti kutatásából származó fejlettebb eljárások révén később ez a rendszer alkalmassá válik a biokémiai folyamatok genetikai szabályozásának tisztán információ alapú modellezésére és ellenőrzésére is.

Az elkészült fejlesztés felhő alkalmazását, mint fizetős szolgáltatást, elérhetővé tesszük. Így más laboratóriumok is felhasználhatják kutatói munkáik során.